O násMajestátní plurál? Nikoli. Nadpis odráží fakt, že hnutí ANO představuje živoucí organismus odhodlaných lidí po celé České republice a nejinak je tomu na Vysočině, kde jsem měla tu čest kandidovat z prvního místa. Spolu se mnou kandidovala celá řada schopných lidí a další lidé hnutí podpořili finančně, morálně či prací.Pár slov o ANO

Žijeme a pracujeme v České republice. Chceme, aby zde žily i naše děti. Chceme pro ně lepší budoucnost. Chceme lepší podmínky pro české firmy a živnostníky, kteří zde platí daně. Chceme lepší životní standard pro ty, kteří chtějí pracovat a mají odvahu stát na vlastních nohou, ať už žijí ve městech či na vesnicích. Chceme prosperující stát, který zajistí lepší podmínky mladým rodinám, sociálně slabým, dlouhodobě nemocným i důstojný život seniorů. Proto jdeme do politiky.

Aby se za nás děti nestyděly

Už nás nebaví jen přihlížet a nadávat po hospodách na poměry. Nestojíme o politické funkce, ale jiné cesty než jít aktivně do politiky není. Nechceme totiž, aby o budoucnosti našich dětí rozhodovali nekompetentní lidé, kteří si v politice řeší vlastní ambice či vlastní finanční problémy na úkor nás občanů. Nechceme, aby naše děti odcházely do zahraničí s tím, že se v této zemi nedá důstojně žít. Pojďme jim dát naději. Pojďme ji dát i sobě. Pojďme změnit budoucnost naší země tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.

Umíme dát lidem práci

Nezaměstnaných je nejvíc v historii naší země. Tisíce lidí se každý den probouzejí s obavou o práci, o to, že nebudou moci zajistit sebe a své rodiny. Víme, jak to změnit. Nebudeme zvyšovat daně firmám, živnostníkům a občanům. Naopak. Naším cílem bude opětovné snížení základní sazby DPH na 10 % hlavně u potravin. U léků, knih a tisku budeme prosazovat sazbu DPH ve výši 5 %. Pomůžeme tím lidem, firmám, českému průmyslu, nastartování ekonomiky a dosáhneme snížení nezaměstnanosti. Kde ušetříme? Budeme efektivně vybírat daně a s vybranými prostředky budeme efektivně nakládat. A hlavně - nebudeme krást.

Jasná pravidla pro všechny

Pro politiky a politické strany neplatí žádné normy, jediným cílem je pro ně moc a pro většinu z nich i peníze, které by jinak nevydělali. Už 24 let od revoluce nám stále stejní lidé slibují, že se budeme mít lépe, zatím se jim pouze podařilo vytvořit systém korupce, z nějž stávající politici a „političtí lobbisté" profitují. Politika potřebuje nové lidi, kteří přijmou odpovědnost za svá rozhodnutí, nebudou se schovávat za imunitu a nebudou mít strach předložit svá majetková přiznání. A my všichni potřebujeme, aby zde platila jasná pravidla. Pro všechny bez rozdílu - ať jde o politika, živnostníka, státního úředníka či zaměstnance.

Nejsme politici. Makáme

Žádná ze současných stran, žádní politici, kteří tvrdili, že vyřeší nejpalčivější problémy Česka, dosud neuspěli. Volíme stále stejné lidi, kteří kvůli vlastnímu prospěchu pouze slibují a lžou. Žádné výsledky za nimi ale vidět nejsou. Není teď konečně čas na to, aby do české politiky přišel někdo, komu se věřit dá? Není čas na to, aby do politiky přišli lidé se zkušenostmi, kteří už mají něco za sebou a je za nimi vidět skutečná práce? Není čas na to, abychom se konečně všichni měli líp?